آنتی ویروس نود 32 و حفاظت از بدافزار

مثل همیشه، تعدادی نمونه مخرب برای بررسی عملکرد ESET قرار دادیم. در پایان آزمایش، ثابت شد که فوق العاده مفید است. این نرم افزار 93 درصد از کدهای مخرب را شناسایی و حذف کرد، که آن را دقیقاً در کنار Kaspersky و Norton قرار می دهد – رهبران این زمینه. با این حال، برخی از نمونه‌های کاشته‌شده توانستند از آنتی ویروس عبور کرده و خود به خود نصب شوند.

در مرحله بعد، من مجموعه ای از URL های غنی از بدافزار را از مجموعه خودم و مجموعه MRG-Effitas راه اندازی کردم. ESET 95٪ از تهدیدات سطح URL را مسدود کرد و اجازه نداد آسیبی به آنها وارد شود. و این یک نتیجه عالی است. جالب اینجاست که Bitdefender و Norton بهتر عمل کردند، در حالی که ESET آلارم های کاذب کمتری ایجاد کرد. این بدان معناست که راه حل امنیتی بعید است که مانع عملکرد شما شود.

تشخیص باج افزار

ماژول HIPS ESET (که به عنوان «سیستم پیشگیری از نفوذگر میزبان» خوانده می شود) به طور خاص برای جلوگیری از حملات باج افزار طراحی شده است. و ثابت کرده است که در برابر این نوع تهدیدات بسیار موثر است. تیم ما از تعداد زیادی فایل نمونه روت کیت آزمایشی و باج‌افزار استفاده کرد و ESET قبل از اینکه حتی فرصتی برای رمزگذاری فایل‌ها پیدا کند، تک تک آنها را حذف کرد.

همچنین لازم به ذکر است که تقریباً هیچ مثبت کاذب شناسایی نشده است، که در میان ماژول های ضد باج افزار که اینقدر تهاجمی هستند، نسبتاً نادر است.

تشخیص فیشینگ

محافظت در برابر فیشینگ یکی دیگر از حرفه ای های بزرگ ESET است. در مقایسه با McAfee و Kaspersky – که در این زمینه پیشتاز هستند – دارای جایگاه خاص خود است. در طول آزمایش اسلش بررسی گسترده ما، تقریباً هر URL جعلی را شناسایی کرد، از جمله وب‌سایت‌های کاملاً جدیدی که هنوز در هیچ پایگاه داده گنجانده نشده بودند. حفاظت ضد فیشینگ “خرید آنتی ویروس” با هر بسته ESET، از جمله NOD32 سطح پایه، در دسترس است.

گزینه های اسکن

همانطور که قبلاً در این بررسی گفتیم، ESET یکی از پیشرفته ترین ماژول های اسکن را دارد. این رویکرد سنتی پایگاه داده را با یادگیری ماشین، اکتشافی و فناوری مبتنی بر ابر ترکیب می کند تا با تهدیدات نوظهور مبارزه کند. با این نرم افزار شما سه نوع مختلف اسکن در اختیار دارید:

اسکن سیستم این نوع اسکن معمولی است. از طریق هر فایل، پوشه، برنامه، فرآیند در حال اجرا، فایل‌های موجود در حافظه پنهان و موارد دیگر اجرا می‌شود. اسکن های اولیه ممکن است کمی طول بکشد (تا یک تا دو ساعت یا بیشتر)، اما بررسی های متوالی به زمان بسیار کمتری برای تکمیل نیاز دارند.

اسکن های سفارشی همانطور که از نام آن پیداست، اسکن‌های سفارشی به شما این امکان را می‌دهند تا انتخاب کنید کدام فایل‌ها/پوشه‌ها باید توسط موتور ضد بدافزار ESET بررسی شوند. می توانید از تکنیک کشیدن و رها کردن استفاده کنید یا روی هر چیزی که نیاز به بررسی دارد کلیک راست کرده و اسکن سفارشی را انتخاب کنید.

اسکن دستگاه قابل جابجایی این اسکن‌ها دقیقاً برای مقابله با بدافزارهایی که در داخل درایوهای خارجی پنهان می‌شوند، ساخته شده‌اند. اینها شامل درایوهای فلش، هاردهای اکسترنال، درایوهای انگشت شست و غیره هستند.

همچنین، یک اسکنر جداگانه به نام Eset Online Scanner وجود دارد که می توانید آن را در مدت 30 روز آزمایشی رایگان دانلود کنید. ظرفیت آن منعکس کننده ابزار اسکن در بسته های موجود است. خبر عالی این است که آزمایش ما نشان داد که به همان اندازه خوب است و مدیریت آن بسیار آسان است.

ESET System Impact

ESET کم تقاضاترین برنامه آنتی ویروس در بازار نیست. ESET سرعت کامپیوتر را کمی بیشتر از برخی آنتی ویروس های دیگر کند می کند. اما در مقایسه با اکثر رقبا، تأثیر سیستم متوسط است. هنگام کار در پس‌زمینه، ESET برای محافظت از دستگاه شما به هیچ منبع CPU نیاز ندارد. تأثیر روی رم نیز نسبتاً کم است: +/- 250 مگابایت. طبق سیستم مورد نیاز رسمی، ESET می تواند بر روی یک پردازنده تک هسته ای اینتل یا AMD، 256 مگابایت رم و 700 مگابایت فضای هارد دیسک اجرا شود.

با توجه به عملکرد، اولین اسکن 31 دقیقه و 13 ثانیه طول کشید – نرم افزار 236710 فایل را بررسی کرد. سرعتش خیلی خوبه اسکن سوم فقط 9:14 طول کشید زیرا آنتی ویروس متوجه شد که کدام داده ها را می تواند نادیده بگیرد. با این حال، این نرم افزار در هنگام اجرای اسکن به قدرت محاسباتی بسیار بیشتری نیاز دارد. برای به حداقل رساندن آن، می‌توانید از حالت بازی موجود استفاده کنید: تأثیر آن را حتی بیشتر کاهش می‌دهد.

بازار از نرم افزارهای آنتی ویروس مختلف اشباع شده است، بنابراین انتخاب بهترین آنتی ویروس برای نیازهای خود خیلی آسان نیست. پس باید بگوییم که یکی از مزیت های ESET سهولت استفاده است. به محض خرید نسخه مورد نیاز ESET، می توانید آن را دانلود و بر روی رایانه شخصی خود نصب کنید. به نظر می رسد که رنگ سفید و آبی کلاسیک آن سال ها تغییر نکرده است و هنوز هم برای چشم دلپذیر است.

فرآیند نصب و راه اندازی تقریباً هیچ تلاش و زمان نمی برد. نصب آسان است و ممکن است راه حل آنتی ویروس موجود را برای کاهش تضاد بین نرم افزار خاموش کنید. نصب آنلاین بصری است، بنابراین اشتباه کردن تقریبا غیرممکن است. بنابراین با این مرحله هیچ مشکلی نخواهید داشت. همین امر در مورد عملکردهای آن نیز صدق می کند. انتخاب گزینه حفاظتی ضروری بسیار راحت است.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *